Нюкасъл записа втора поредна разгромна победа в английското първенство, след като отнесе с 5:1 Брентфорд у дома.

В миналия кръг Свраките сразиха Фулъм с 4:1, сега бяха категорични и на своя „Сейнт Джеймсис Парк“, за да запишат страхотен триумф.

Пчеличките бяха трагични в защита, но при 0:0 тяхно попадение бе отменено поради засада. След това на терена имаше само един отбор.

Бруно Гимараеш откри с глава след центриране на Трипиър в 21-ата минута, а в 28-ата Джейкъб Мърфи удвои, след като вратарят на гостите Рая подаде шокиращо на Калъм Уилсън и той асистира.

Втората част започна с дузпа за лондончани, която Айвън Тони вкара, но почти веднага Гимараеш направи 3:1 с прецизен изстрел. В последните 10 минути първо Мигел Алмирон направи 4:1 след нова поредица грешки на опонента, за да дойде и автоголът на Итън Пинък след центриране на Жоелинтон.

Нюкасъл вече има 14 точки, докато Брентфорд остава с 10, само с точка от последните 3 срещи.